Star Trek – Úplne nová generácia

Star Trek Logo
Po komerčnom neúspechu posledného z dnes už legendárnych Star Trek filmov – Nemesis – sa zdalo, že jednej z najúspešnejších sci-fi sérií v histórii kinematografie je navždy koniec. Rok 2002 bol pre Star Trek prelomový, desiatym filmom sa zároveň skončila éra Novej Generácie na čele s kapitánom Pickardom (Sir Patrick Steward), komandérom Rikerom (Jonathan Frakes), Deannou Troi, La Forgeom a nezabudnuteľnou postavou Brenta Spinera – androidom Datom. Dlho sa nič nedialo, málokto si chcel na seba vziať tak veľkú zodpovednosť a vzkriesiť upadajúci kolos aspoň k pôvodnej sláve.

 V roku 2006 sa však začalo pošuškávať, že istý skalný fanúšik z filmovej brandže sa na to chystá podujať. Vyšlo najavo, že projekt bude v rukách samotného J.J.Abramsa – známeho seriálového mága, ktorý sa podpísal pod úspechy Felicity, Alias a Lost. Štúdio Paramount bolo zjavne jeho žiariacou hviezdou presvedčené a dalo filmovaniu zelenú. Minulý rok v Decembri sa všetko ujasnilo, vyšiel totiž prvý oficiálny Teaser k filmu, ktorý okrem záberov Erica Bany a stavania Enterprise (a hláške Under Construction) na svojom konci oznamuje, že premiéra bude na Vianoce 2008, presnejšie na Boxing Day – teda 25.12.

Abrams vzal celý projekt vážne a na rozpočte nešetril – 150 miliónov Amerických Dolárov je dosť, na porovnanie stačí spomenúť Transformers, ktorí stáli štúdio Paramount presne tú istú sumu. To naznačuje, že projekt bude na Star Trek pomery veľkolepý – herecké obsadenie je toho dôkazom: Eric Bana (Hulk, Munich, Troy) ako Nero, Chris Pine (Smokin’ Aces) ako Kirk, Winona Ryder, John Cho (Harold zo série filmov Harold&Kumar) sa taktiež zúčastnia no a čerešničky nakoniec – Simon Pegg ako Scotty a Leonard Nimoy (áno, on) znova ako Spock. Jednoducho hviedzne obsadenie. Nesmiem zabudnúť ani na scenáristov, na ktorých leží celý úspech projektu, Roberto Orci a Alex Kurtzman (Mission:Impossible 3, Alias, Transformers) sú dá sa povedať zárukou kvality, je sa na čo tešiť.

Dej sa vráti do minulosti a bude podľa informácií kolujúcich po internete opisovať prvé stretnutie členov pôvodnej posádky lode Enterprise. Fámy spomínajú aj niečo o cestovaní Spocka spolu s Nerom (obaja Romuláni) v čase a možnom narušení časopriestoru, všetko sú to však nepodložené informácie, takže spoliehať sa na ne nedá. Projekt je prísne strážený presne tak, ako bol aj Cloverfield (J.J.Abrams taktiež v režisérskej stoličke), zostáva nám len počkať si 10 mesiacov.

 Nakoniec ešte spomeniem jednu dôležitú vec – a to nezabudnuteľný soundtrack a úvodnú melódiu pôvodných sérií, zloženú Alexandrom Couragem. Keďže Jerry Goldsmith, ktorý sa staral o hudbu v predchádzajúcich filmoch, je už po smrti, bolo potrebné nájsť náhradu. Abrams si k Star Treku priviedol svojho dvorného skladateľa Michaela Giacchina, ktorý okrem seriálov poskytol svoj talent napríklad Pixaru a za soundtrack k Ratatouille bol nominovaný na Oscara. Sám Giacchino spomenul, že pôvodnú melódiu ponechá, avšak zvyšok bude úplnou novinkou. Tento fakt ma ako fanúšika (aj Star Trek) soundtrackov trocha desí, ale nechám sa prekvapiť.

Ostáva nám dúfať, že Abrams úplný reštart série zvládne na jednotku a že sa dokáže úspešne vysporiadať s obrovskou „Trekkies“ komunitou, ktorá bude s najväščou pravdepodobnosťou s niečím nespokojná. Držme mu palce.

(Zdroje: Sci-Fi.com, Empire, StarTrek.com)

TRAILER

Reklamy

Jedna odpoveď to “Star Trek – Úplne nová generácia”

  1. ja sa uz tak tesim na ten film!:)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: