Hrobka Dračieho Kráľa – Ďalší návrat múmie.

mummy3-jetli.jpg

          

          Dvojica filmov o múmii (1999 a 2001) sa na prelome tisícročí stala jednou z najviac inkasujúcich sérií v tom čase. Režisér Stephen Sommers majstrovsky odhadol dobu, oživil pôvodný film z roku 1932, pridal zopár nových prvkov, dokorenil to všetko humorom, skvelými hercami (iskrenie medzi postavami Rachel Weisz a Brendana Frasera bolo skvelým príkladom), revolučnými CGI efektami z produkcie Industrial Light&Magic a vytvoril tak veľmi príjemnú a úspešnú rodinnú zábavu. Vyzerá to tak, že tento rok sa po siedmych rokoch s Rickom O’Connellom a spol. zasa stretneme.

                      Milý úvod, človek by si povedal, múmia doteraz nesklamala, čo sa týka odľahčenej zábavy – má to však jeden veľký a dosť podstatný háčik – Stephen Sommers sa na projekte nezúčastní. Hoci fakt, že po spomínanej sérii nič prieborné nenatočil (Van Helsing napríklad), do oboch filmov o múmii vložil fakt všetko, ja osobne vlastním špeciálne edície aj s dokumentárnymi filmami, je vidno, že ho to bavilo a že sa v tom vyžíval. Okrem chýbajúceho režiséra sa žiaľ dočkáme aj veľkých zmien na plátne, Rachel Weisz ako Evelyn od filmovania odstúpila kvôli nezhodám ohľadom scenáru, nahdradila ju Maria Bello a Arnolda Vosloo ako Imhotepa už taktiež neuvidíme (to je však celkom logický krok vzhľadom na ukončenie filmu Múmia sa Vracia).                    

            A teraz k tragickému oznamu – režisérskej stoličky sa žiaľbohu na moje veľké sklamanie a odpor ujal Rob Cohen. Ak náhodou poznáte jeho kolegu Uwe Bolla, tak vedzte, že tí dvaja si môžu ruky podať, hlavne čo sa týka úrovne ich výtvorov. Cohen má na rováši také „hitovky“ ako xXx, Stealth a Rýchlo a Zbesilo. Jeho taktovka podľa môjho skromného názoru pošle nový film až na dno pomyslenej studnice kvality a podobne ako Stealth sa stane prepadákom roka (tentokrát ale 2008). Okrem Johnna Hannaha (Jonathan z prvých dvoch múmií) a Brendana Frasera (Rick) tvoria zvyšok castingu úplne nové tváre (a teraz sa pripravte) na čele s Jetom Lim a Michelle Yeoh. Tento fakt posúva celý projekt do iného sektoru. Istotne sa dočkáme kung-fu, samotná Yeoh, v postave čarodejnice, ktorá sa odvrátila od svojho kráľa (Jet Li) a zakliala ho medzi dvoma svetmi, (teda nepripravila ho na posmrtný podľa všetkých pravidiel) prezradila, že diváci si budú môcť vychutnať jej veľký súboj s Jetom Lim. Neviem prečo, ale toto všetko ako keby zakrývalo príbeh Ricka, ktorý sa snaží dostať svojho už dospelého syna von z istých problémov. Sám Cohen podotkol, že ľudia budú vďaka prítomnosti Jeta Li a Michelle Yeoh predovšetkým očakávať kopu akcie a že istotne nikoho nesklame.                      

           Takže si to zhrnime – Jet Li ako múmia, neprítomní Rachel Weisz a Arnold Vosloo, zmena režiséra (horší mohol byť fakt už len Uwe Boll), kungfu akcia – mne z toho vychádza jediný záver – múmia mala zostať odpočívať vo filmovej histórii a vyhla by sa tak dosť možnému finančnému (rozpočet je 100 miliónov Amerických Dolárov) a diváckemu trapasu. Napriek všetkému si to v kine pozriem, pretože ak film neuvidím, nemám právo na jeho kritiku, ale jednoznačne ma sprevádza pocit neistoty a sklamania.

Premiéra filmu v USA je 1.Augusta, dátum pre Slovensko ešte nie je známy.  

  Stručný dej priamo od Cohena (v Angličtine)

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: