New Line Cinema končí

NewLineCinema

             New Line Cinema bolo už dlhší čas iba akýmsi pomocníkom spoločnosti Time Warner. Včera sa však objavila správa, že bývalé nezávislé štúdio bude definitívne pohltené Warnermi a značka New Line Cinema zostane zachovaná iba pre menej významnú (nie mainstreamovú) filmovú produkciu, takže sa s ním môžeme viac – menej rozlúčiť.

             Väčšina zo 600 zamestnancov teda pravdepodobne príde o zamestnanie, hoci NLC bude zčasti v marketingu pokračovať, v každom prípade nie v takom veľkom rozsahu ako doteraz. Posledný film vydaný touto spoločnosťou je snímok Semi-Pro, premietaný počas tohto víkendu a od budúceho týždňa budú všetky ostatné označené logom Time Warner. Zakladatelia NLC Bob Shaye a Michael Lynne odchádzajú taktiež, asistent produkcie Toby Emmerich ale zostáva.

             Príčina tohoto kroku zo strany Warner je jednoduchá – zníženie výdavkov a zvýšenie cien akcií na trhu. Žiadne radikálne zmeny v systéme distribúcie filmov sa však neočakávajú, akurát sa dočkáme iného loga pred začiatkom filmov. V prípade filmu Hobbit sa vraj nemáme čoho obávať. Hoci ešte neexistuje scenár a ani režisér nie je zatiaľ známy (hoci sa pošuškáva, že by to mal byť Guillermo Del Toro – tvorca Pan’s Labyrinth), produkcia filmu zostane neovplyvnená a plánované premiéry prvého filmu na rok 2010 a druhého na rok 2011 sú aj naďalej nezmenené.

             Hoci je škoda, že štúdio, ktoré nám prinieslo Nočnú Moru z Elm Street, sériu Austin Powers a Pána Prsteňov upadne do zabudnutia, na druhej strane, ak si zvážime všetky právne naťahovačky v prípade Hobbita, zaniknutím spoločnosti sa jeho produkcia pravdepodobne zrýchli a všetky problémy budú zažehnané. Takže zostáva len popriať R.I.P. New Line Cinema…

(EMPIRE)  

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: