Prince Of Persia konečne v produkcii

Price Of Persia

            Klebety o možnom natáčaní filmu Prince Of Persia sa na Internete pohybujú už dosť dlhú dobu. Včera konečne vyšla správa potvrdzujúca tieto fámy. Potvrdil ju aj známy producentský mág Jerry Bruckheimer, ktorý má osobne v projekte prsty. Podľa všetkého sa natáčanie začne v polovici Júna tohto roku v Maroku a zároveň aj v slávnych Anglických filmových štúdiách Pinewood, o hereckom obsadení sa napriek tomu ešte nič nevie, premiéra je podľa internetovej filmovej databázy IMDB plánovaná na 16. Júna 2009. Režisérska stolička sa ušla Mikovi Newellovi, ktorý má na svedomí filmové hity Donnie Brasco, Štyri Svatby A Jeden Pohreb a Harry Potter a Ohnivá Čaša.

            Film založený na známej počítačovej hre bude pravdepodobne plný súbojov a digitálnych efektov, vraj sa má podobať na Pirátov z Karibiku, čomu nasvedčuje aj fakt, že Bruckheimer sa snaží dostať projekt pod ochranné krídla spoločnosti Disney a už teraz verí v úspech filmu (dúfa že Disney mu dá zelenú na ďalšie pokračovania, zrejme pôjde opäť o trilógiu ako v prípade Pirátov ). O efekty sa postarajú Industrial Light&Magic, čo sa dalo aj čakať a scénar napíše Jeffrey Nachmanoff (Deň Po Tom) spolu s tvorcom originálnej hry Jordanom Mechnerom. Je však potrebné upozorniť na fakt, že plánovaný termín natáčania závisí od toho, či producenti stihnú zohnať dostatočne atraktívnu partiu hercov do plánovaného Hollywoodskeho štrajku SAG (SAG – Screen Actors Guild – Gilda Filmových Hercov), ktorý bol nedávno oznámený. Verme, že štrajk sa konať nebude a neohrozí produkciu (nielen tohto) filmu.
(EMPIRE)

Reklamy

Jedna odpoveď to “Prince Of Persia konečne v produkcii”

  1. […] Nie je treba ale panikáriť – film nepostihli žiadne problémy. Natáčanie sa už totiž začalo minulý týždeň v Maroku pod vedením režiséra Mikea Newella (Donnie Brasco, Harry Potter IV) a všetko ide podľa plánov. Bruckheimer a Disney sa však rozhodli, že na spracovanie digitálnych efektov jednoducho potrebujú trocha viac času, preto odložili premiéru filmu. Z noviniek je známe to, že hlavnú úlohu dostal Jake Gyllenhaal (Donnie Darko, Jarhead), princeznú Taminu si zahrá Gemma Arterton (objaví sa tento rok v novom filme Guya Ritchieho RockNRolla) a uvidíte aj Sira Bena Kingsleyho a Alfreda Molinu. Viac noviniek sa predpokladám objaví po ukončení natáčania, ďalšie detaily o filme sa dozviete aj TU. […]

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: