Štrajk hercov ohrozuje produkciu filmov

SAG

            Nie je to tak dávno, čo skončil dlhotrvajúci štrajk Hollywoodskych scenáristov a už je na obzore ďalší problém. Začína sa totiž pošuškávať o štrajku Americkej SAG (Screen Actors Guild), čo je združenie hercov. Ide o podobnú situáciu ako v prípade scenáristov – 30. Júna totiž hercom končia zmluvy s Alliance of Motion Picture & Television Producers (Združenie Filmových a Televíznych Producentov) a predpokladá sa, že budú žiadať o navýšenie súm pri podpise kontraktov. Producenti sa tomu však budú samozrejme brániť a nový konflikt je na svete.

            Niektorí z hercov však nabádajú svojich kolegov, aby už teraz začali rokovania o kontraktoch a neodkladali to na Jún. K nim patria napríklad George Clooney, Tom Hanks, Meryl Streep alebo Robert De Niro. Prezident spolku hercov Alan Rosenberg tvdí, že sú pripravení rokovať kedykoľvek, avšak nie všetci členovia s ním súhlasia.

            Štrajk, ktorý sa vlastne ešte ani nezačal, ovplyvňuje dianie vo filmovom svete už teraz. Producenti sa totiž boja verbovať hercov na nové projekty, pretože veria, že tí aj tak neskôr vstúpia do protestu, tým pádom ohrozia procesy natáčania a spôsobia tak miliónové škody, nechcené odklady premiér filmov nevynímajúc. Všetky filmové projekty v štádiu produkcie a predprodukcie sú ohrozené, dokonca aj Steven Spielberg odložil casting na svoj film The Trial of the Chicago 7. Povráva sa síce, že Will Smith dostane jednu z hlavných úloh spoločne s Philipom Seymourom Hoffmanom, Sacha Baron Cohenom a Kevinom Spaceym, avšak ani jeden z nich nemá zmluvu podpísanú, Spielberg totiž vyčkáva. Viac informácií sa dozvieme v najbližších týždňoch.

Reklamy

Jedna odpoveď to “Štrajk hercov ohrozuje produkciu filmov”

  1. […] Sethov blog Recenzie a novinky z filmového sveta « Štrajk hercov ohrozuje produkciu filmov […]

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: