1906 v réžii Brada Birda

San Francisco Earthquake

            Brad Bird – génius, ktorý dobyl svet svojimi animovanými filmami z dielne spoločnosti Pixar, sa rozhodol spraviť ďalší krok vo svojej už aj tak dosť úspešnej kariére a podpísal zmluvu na režírovanie svojho prvého hraného blockbusteru 1906.

            Bird si vybral ako svoj debut stvárnenie veľkého zemetrasenia v San Franciscu v roku 1906. Veľká časť mesta bola touto kastrofou zrovnaná so zemou. Pôvodný scenár Johna Logana bude pozmenený, točiť sa bude okolo vysokoškolského študenta, ktorý pri vyšetrovaní vraždy svojho otca na vlastnú päsť príde na stopu konšpirácii, vďaka ktorej sa San Francisco stáva prakticky bezbranným voči ohňu, ku ktorému pri spomínanému zemetraseniu nakoniec aj dôjde.

            Bird, ktorý získal Oscarov za animované filmy The Incredibles a Ratatouille už skúsenosti s hraným filmom má – režíroval jednu epizódu zo Spielbergovej série Amazing Stories v roku 1987. Nový projekt bude samozrejme väčším sústom, avšak vizuálna stránka zostane najdôležitejším aspektom a tú Bird dokáže zvládnuť bravúrne, ako sme sa už mohli pár krát presvedčiť.

            Žiadne konkrétne dátumy ešte nie sú známe, IMDB uvádza rok premiéry 2009, hoci samotná produkcia filmu sa zatiaľ nerozbehla. Produkčnou spoločnosťou vraj bude podľa IMDB Spring Creek Productions, ktorá do kín priniesla Blood Diamond alebo Monster-In-Law. Avšak zdroje blízke Birdovi tvrdia, že to budú Warneri spoločne v koprodukcii s Walt Disney/Pixar, čo je podľa mňa viac pravdepodobné, keďže Bird je ešte vždy zamestnaný u Disney a je ťažko si predstaviť, že by si vybral niekoho iného. Takže po Pirátoch Karibiku a pripravovanom Prince Of Persia Disney plánuje ďalší rozvoj v oblasti hraného filmu. Držme palce, nech im to vyjde.

(EMPIRE)

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: