Fincher pripravuje Stretnutie s Ramou

Rama

            Celý svet smúti za legendou Sci-Fi Arthurom C. Clarkeom, ktorý nás navždy opustil 18. Marca. Jeho dedičstvo nám však naďalej zostáva prístupné či už v knižnej, alebo filmovej podobe. Do filmovej zbierky sa v roku 2009 pridá aj adaptácia románu Stretnutie s Ramou, ktorý Clarke prvýkrát uverejnil v roku 1972.

            V 22. storočí vedci zaregistrujú vo vesmíre masu s váhou 10 triliónov ton nazývanú Rama, ktorá cestuje galaxiou obrovskou rýchlosťou. Vesmírna sonda vypustená zemou neskôr potvrdí, že ide o objekt postavený neznámou civilizáciou, k nemu je vyslaná pozemská posádka vo vesmírnej lodi Endeavour, aby preskúmala jeho pôvod a príčinu, prečo sa ocitol v našej galaxii.

            Filmový projekt má na starosti známy režisér David Fincher (Se7en, Fight Club, Panic Room, Zodiac), ktorý by mal byť podľa všetkého zárukou kvality. Podľa IMDB sa na scenári ešte stále pracuje, čo je dosť prekvapivé, keďže prvé premietanie je plánované na rok 2009. Takéto projekty si zvyčajne vyžadujú minimálne rok produkcie, ak teda nepočítame spracovanie digitálnych efektov, ktorých bude zrejme v tomto prípade neúrekom, takže predpokladám, že plánovaná premiéra sa posunie.

            Postavu komandéra Endeavour si zajednal Morgan Freeman, v projekte je dokonca zapletená aj jeho nezávislá produkčná spoločnosť Revelations Entertainment, ktorú založil v roku 1996 spolu s Lori McCrearym. Freeman sa už v roku 2000 vyjadril, že by rád tento film produkoval, ak by sa našiel dostatočne odvážny režisér, no a Fincher v Decembri minulého roku v interview potvrdil, že sa ho ujme. Posledným známym scenáristom pracujúcim na filme bol Angličan Stel Pavlou, ktorý sa scenáristicky predviedol už vo viacmenej kultovom filme 51. Štát (The 51st State alebo Formula 51) so Samuelom L. Jacksonom a Robertom Carlyleom v hlavných úlohách.

            Viac informácií dostupných zatiaľ nie je, aktuálnejšie detaily sa predpokladám dozvieme až tesne pred začatím natáčania, ktoré by sa malo uskutočniť už v jeseni alebo koncom tohto kalendárneho roka.

Reklamy

Jedna odpoveď to “Fincher pripravuje Stretnutie s Ramou”

  1. Ako som uz raz pisal… ak si autork tohoto textu a chcela by si pisat aj pre jeden teraz pomaly rozrastajuci webik o filmoch a tak… radi by sme privitali novu redaktorku redaktora medzi nas… aby sa tak rozsirili nase okruhy. Ak by bol záujem staci napisat na film(zavinac)n-games.eu

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: