Lone Ranger opäť na Striebornom plátne

Lone Ranger

            Toto je výborná správa pre fanúšikov Westernových príbehov. Už minulý rok sa povrávalo, že si producentský mág Jerry Bruckheimer robí zálusk na ďalšiu filmovú adaptáciu tohoto westernového komixu. Príbeh Lone Rangera sa už v kinách pár krát objavil, v 50tych a 60tych rokoch si ho v čiernobielych klasických Westernoch zahral sám Clayton Moore. Pár dní dozadu sa však chýry potvrdili – Bruckheimer si na tento projekt zajednal slávne scenáristické duo Ted Elliott a Terry Rossio, ktoré má na rováši také hity ako Shrek, filmy o Zorrovi, alebo celú trilógiu Pirátov Karibiku.

            Pre tých, ktorí nevedia nič o Lone Rangerovi: Debutoval v 30tych rokoch minulého storočia najprv v rádiu, neskôr sa objavil v televízii ako seriál. Opisuje príbeh člena skupiny rangerov, ktorý ako jediný prežije masaker vedený banditom Butchom Cavendishom. Polomŕtveho rangera nájde a lieči indián Tonto, po čase sa ranger vyberie pomstiť svojich druhov a začne ich prenasledovať pod tajomným menom Lone Ranger.

            Lone Ranger je ideálny príbeh pre komerčne úspešnú zábavu v štýle Zorra alebo Pirátov Karibiku. Elliott a Rossio málokedy spravili chybný krok, rozpočet bude vďaka Bruckheimerovi viac ako štedrý, takže hádam nie je čo pokaziť. V prípade úspechu Bruckheimer (ako inak) uvažuje aj v tomto prípade o trilógii. Produkovať bude zasa Disney, oficiálny casting by mal prebehnúť už toto leto, takže bližšie informácie sa dozvieme až neskôr.

Reklamy

Jedna odpoveď to “Lone Ranger opäť na Striebornom plátne”

  1. […] sa aj vo filmovom spracovaní westernového komixu Lone Ranger (o ktorom som už dávnejšie písal TU). Čo je však zaujímavé, v spomínanom snímku ho neuvidíme v hlavnej úlohe, namiesto nej si […]

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: