Pixar oznámil svoje plány

Pixar

Štúdio Pixar, ktoré sa preslávilo mnohými úspešnými animovanými filmami usporiadalo 8. Apríla v New Yorku veľkú konferenciu, na ktorej oznámilo svoje plány až do roku 2012. O niektorých sa filmový svet dozvedel už skôr, pár noviniek prekvapilo a časť projektov bude vydaná priamo na DVD, bez premietania v kinách. Pixar zároveň potvrdil, že všetky jeho animované filmy produkované po Wall-E (okrem rozprávky Princezná a Žabiak) budú v 3D. Zostavil som teda zoznam ich plánovaných projektov:

Wall-E
Informácii o tomto filme je na Internete plno, pretože premiéra v USA je pripravovaná už na Jún 2008. Ide o príbeh osamelého robota, ktorý je v roku 2700 rozhodnutý, že opustí Zem, ktorú jeho tvorcovia (ľudia) už dávno predtým opustili. Trailery na Wall-E nájdete napríklad tu.

Bolt
Pes Bolt (nahovorený v origináli Johnom Travoltom) je hviezdou televíznej šou, v ktorej má superschopnosti. Nešťastnou náhodou je prevezený do New Yorku, chce sa vrátiť do Hollywoodu, ale zabúda, že superschopnosti v reálnom živote nemá. Projekt bol v jeho počiatkoch režírovaný Chrisom Sandersom, ktorý vytvoril Lilo& Stitch, neskôr ho však vystriedali Chris Williams a Byron Howard. Premiéra má byť koncom Novembra 2008.

Tinker Bell
Disneyho víla sa dočká aj digitálnej podoby, avšak v tomto prípade pôjde o release priamo na DVD a Blu-ray už v Októbri tohto roku. Oznámené boli už aj ďalšie tri pokračovania, taktiež uverejnené iba na DVD a Blu-ray.

Up
Film, od ktorého si Pixar veľa sľubuje, je plánovaný na rok 2009. Dej sa točí okolo 78 ročného starčeka, ktorý zanechá svoj kľudný život na vidieku a vydá sa spolu s 8 ročným prieskumníkom na návštevu exotických a bizarných miest. Réžiu má na starosti Pete Docter, ktorý už raz potvrdil svoje kvality v prípade Monsters INC. Podľa redaktora časopisu Empire, ktorý sa na konferencii Pixaru zúčastnil, po skončení ukážky z tohto projektu mala väčšina z ľudí v očiach slzy, takže sa asi je na čo tešiť.

Toy Story 3
Po rokoch sa Pixar rozhodol oživiť legendu. V závere Toy Story 2 Buzz a Woody pochopili, že keďže sú obaja oba hračkami, ich pán Andy ich raz opustí a zabudne na nich. Dej tretej časti sa bude odohrávať v čase, keď Andy nastupuje na strednú školu, teda nastane deň, ktorého sa Buzz a Woody najviac obávali. O scenár sa tento krát postará Michael Arndt, ktorý má na svedomí cenami ovenčený film Little Miss Sunshine. Premiéra projektu je zatiaľ stanovená na Jún 2010.

Rapunzel
Disneyho animátor Glen Keane (animoval Tarzana a Krásku a Zviera) sa dočkal svojho režisérskeho debutu, o ktorom predstavitelia Pixaru veľa informácií neprezradili. Podľa všetkého však pôjde o experimentálnu CGI animáciu, ktorá bude vyzerať ako klasická maľba. V kinách bude na Vianoce 2010.

Newt
7-násobný držiteľ Oscara za zvuk Gary Rydstrom je ďalší v poradí, kto si vyskúša režírovanie. 2 posledné modronohé mloky na zemi sú ľuďmi v laboratóriu dané do jednej miestnosti v snahe spáriť ich. Problém je ten, že sa nemôžu navzájom vystáť, samček Newt je rozmaznaný, na druhej strane samička Brooke je múdra a je neradno si s ňou zahrávať. Ide o typický príklad toho, ako zle môže dopadnúť prvé rande. Premiéra je plánovaná na leto 2011.

The Bear And The Bow
Vyzerá to tak, že 2011 bude pre Pixar veľmi plodným rokom. Okrem Newt sa totiž pripravuje ešte aj tento celovečerný film, ktorý sa bude odohrávať v ‘mýtickom’ Škótsku. Mladá členka kráľovskej rodiny (Reese Witherspoon) sa rozhodne, že sa nebude len tak ponevierať po kráľovskom hrade, ale že sa stane lukostrelkyňou. Nechtiac tým však privodí svojim rodičom (Billy Connolly, Emma Thompson) nešťastie, ktoré sa vo svete tajomnej mágie a tajomných kliatieb snaží napraviť. Brenda Chapman, scenáristka filmov Cars a Kráska a Zviera, sa v tomto prípade stane prvou ženskou režisérkou v histórii Pixaru.

Cars 2
Lightning McQueen sa vracia v pokračovaní úspešného hitu z roku 2006. Réžie by sa mal ujať producent filmu Ratatouille Brad Lewis. John Lasseter sa vyjadril, že dej ešte nie je známy, dokonca sa ani nevie, ktoré pôvodné postavy sa v pokračovaní ukážu. Tento film sa dal očakávať, pretože šlo o jeden z najviac zarábajúcich projektov v histórii štúdia, teda nie je prekvapivé, že Disney (ktorý je vlastníkom Pixaru) nástojí na ďalšej časti. Cars 2 sa dočkáme až v lete roku 2012.

King Of The Elves
Posledným z oznámených projektov bol Kráľ Elfov. Film bude založený na jedinom fantasy príbehu Phillipa K. Dicka, v ktorom sa človek žijúci v delte Mississippi snaží pomáhať elfom, nakoniec sa stane ich kráľom a nájde zmysel svojho života. Budúcnosť projektu zatiaľ nie je jasná, nevie sa, či pôjde o CGI alebo nie, plány na premiéru sú už však na počudovanie nachystané na zimu 2012.

(EMPIRE)

Reklamy

5 komentárov to “Pixar oznámil svoje plány”

  1. uvidime až to pride do distribucie

  2. zelovoc Says:

    novy clanok nebude? nove tipy na filmy? neviem co pozerat ta davaj het.

  3. […] svet netrpezlivo očakáva ďalší výtvor svetoznámeho štúdia Pixar s názvom Up, ktorý má premiéru v Októbri tohto roku. S posledným filmom Wall*E zožalo štúdio obrovský […]

  4. DADERT Says:

    Praco tie cars az v 2012? to nemozu kurnik urichlit?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: