Sam Raimi bude režírovať The Given Day

Sam Raimi 

Sam Raimi, ktorého poznáte hlavne ako režiséra trilógie o Spidermanovi, je v poslednom čase na roztrhanie. V týchto dňoch dokončuje práce na horore Drag Me To Hell (Odvleč ma do pekla), ktorý množstvo Raimiho fanúšikov považuje za jeho slávnostný návrat do sveta hororu (Raimi sa preslávil filmami o Lesnom Duchovi, alebo Evil Dead), okrem toho podpísal zmluvu na zopár filmov so štúdiom Paramount a dokonca podľa posledných informácii stále uvažuje o možnom štvrtom pokračovaní Spidermana.
Avšak okrem toho sa spolčil aj s Columbiou a zakúpil práva na román Dennisa Lehaneho The Given Day, ktorý oficiálne vyjde až v Septembri. Lehane sa už v minulosti postaral o zopár úspešných predlôh k filmom, napríklad Mystic River (vyhral Oscara) alebo Gone, Baby, Gone (nominovaný na Oscara). Román The Given Day sa odohráva v roku 1919 v americkom Bostone, kde sa dvaja policajti snažia čeliť zmätku, ktorý spôsobili vojaci vracajúci sa z Európy infikovaní Španielskou chrípkou, aj napriek tomu, že policajti v Bostone sa chystajú na najväčší štrajk v dejinách.
Hoci si mnohí myslia, že toto nie je práve Raimiho štýl, rád by som pripomenul jeho starší film A Simple Plan, ktorý má nepochybne svoje kvality. The Given Day je ešte len vo fáze príprav, Raimi sa obzerá po vhodnom scenáristovi, ak sa nájde vhodná osoba do konca tohto roka, dá sa predpokladať, že film v kinách uvidíme niekedy v roku 2009.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: