DreamWorks nezávislý od Paramountu?

DreamWorks Logo

Ešte zatiaľ nič nie je potvrdené, ale povráva sa, že štúdio DreamWorks sa chce zasa osamostatniť. Ak sa takáto zmena udeje, môže to významne ovplyvniť produkciu filmov v budúcnosti.

DreamWorks bol založený v roku 1994 Stevenom Spielbergom (netreba predstavovať), Jeffreym Katzenbergom (producent) a Davidom Geffenom (producent), ktorí chceli vytvoriť konkurencieschopné štúdio v Hollywoode. Po niekoľkých úspechoch, ktorých však nebolo priveľa, bolo v roku 2005 predané Viaconu, dcérskej spoločnosti štúdia Paramount.

Spielberg sa však snaží dostať štúdio späť do vlastných rúk. Hoci Geffen už nie je členom štúdia a Katzenbergov DreamWorks Animation je pripútaný k Paramountu zmluvou minimálne do roku 2010, Spielberg chce s pomocou najväčšieho Indického producenta filmov Reliance ADA Group (a ich investície 500 miliónov USD) štúdio od Paramountu kúpiť. Reliance by sa v prípade úspešnej transakcie zvýšil rating v Hollywoode a možno by vznikli vysokonákladové koprodukčné projekty, uvidíme, ako to všetko dopadne.

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: