Robin Hood v podaní Ridleyho Scotta

Ridley Scott

Slávny režisér Ridley Scott (Gladiátor, Blade Runner) si tentokrát na mušku vzal klasického Anglického hrdinu Robina Hooda. Avšak plánuje ho spracovať skôr neklasickým štýlom – všetky postavy v Scottovom projekte budu od základov prepracované. Marrion, ktorú si zahrá Sienna Miller, nebude už urodzenou príbuznou kráľa Anglicka, ale obyčajnou slúžkou, Šerif z Nottingamu (Russel Crowe) nebude naničhodníkom, ale váženým právnikom pracujúcim pre skorumpovaného kráľa, zapleteným do milostného trojuholníka s Marrion a Robinom Hoodom. Samotný predstaviteľ Robina ešte stále nie je známy.
Natáčanie sa začína už toto leto, autorom scenáru je dvojica Ethan Reiff a Cyrus Voris, ktorí už majú niečo za sebou a podpísali sa napríklad pod Nepriestrelného Mnícha, alebo pod animovanú novinku Kung Fu Panda. Premiéra je plánovaná na November 2009, nechajme sa prekvapiť, ako dopadne tento relatívne odvážny projekt.

Reklamy

Jedna odpoveď to “Robin Hood v podaní Ridleyho Scotta”

  1. […] V tomto článku som nedávno spomínal, že Ridley Scott pripravuje svoju vlastnú verziu Robina Hooda pod názvom Nottingham. Premiéra sa mala konať v Novembri budúceho roku, avšak štúdio Universal včera dalo projektu červenú na neurčito. Natáčanie sa totiž malo začať už v Auguste, avšak Universal má výhrady voči viacerým veciam. Prvou je podľa nich nekvalitný scenár, pôvodne napísaný Ethanom Reiffom a Cyrusom Vorisom (spolu napísali scenár napríklad k animáku Kung-Fu Panda) a neskôr upravený Brianom Helgelandom (Man On Fire, Príbeh Rytiera), ktorý podľa štúdia nedosahuje ani len štandartné Hollywoodske kvality. Ďalším dôvodom sú obavy z možného štrajku Spolku Hercov, o ktorom sa pošuškáva už dosť dlhú dobu, čo by znamenalo, že záver natáčania by bol ohrozený a náklady by sa veľmi pravdepodobne zvýšili. No a posledný dôvod zneje dosť bizarne – Scott totiž vyžaduje na natáčanie bujný zelený les, nik však nemôže zaručiť, že bude zelený počas celého procesu natáčania, hlavne v prípade, že by sa predĺžilo, čo by zasa znamenalo ďalšie peniaze naviac. Takže Nottingham sa pravdepodobne dostane do produkcie až najskôr v prvom kvartáli budúceho roku, čo by znamenalo premiéru niekedy v roku 2010. Vďaka tomuto priebehu udalostí Scott pravdepodobne začne pracovať na svojich ďalších pripravovaných projektoch, pravdepodobne pôjde o film Blood Meridian, ktorý mal pôvodne vo svojich plánoch. […]

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: