Letterier sa vrhá na Súboj Titanov

Suboj titanov

Po úspechu Neuveriteľného Hulka sa režisér Louis Letterier vrhá bez meškania do ďalšieho projektu – prerábky legendárneho filmu zo sveta Gréckych bájov a povestí Súboj Titanov, ktorý sa v minulosti preslávil na svoju dobu prekvapivými efektami Raya Harryhausena a pompézným štýlom Harryho Hamlina.
Štúdio Warner Brothers už dalo produkcii zelenú, natáčať sa bude pred zeleným plátnom v štýle filmu 300, o scenár sa postaral Lawrence Kasdan (Star Wars V a VI, Indiana Jones a Dobyvatelia Stratenej Archy). Ale napriek tomu nebude mať príbeh Perseusa na dobrodružnej ceste zachrániť svoju lásku Andromedu ľahký zrod.
Dôvod je jednoduchý – konkurenčné štúdio Relativity Media má totiž na výrobnom páse pripravený taktiež grécky epos Vojna Bohov v réžii Tarsema Singha (The Cell). Jeho produkcia sa má čoskoro začať a vďaka podobnej tématike pravdepodobne nastane súboj o čas v prípade oboch projektov a samozrejme ten prvý zvíťazí. Niečo podobné sa už stalo v prípade Alexandra Veľkého (Baz Luhrman versus Oliver Stone) a tak bude zaujímavé sledovať, ktorý z filmov uspeje. Oba majú predpokladanú premiéru v roku 2010, ja osobne sa mierne obávam štýlu 300 v prípade Súboja Titanov, je to jeden z mojich obľúbených filmov a nemyslím, že mu takýto šat prospeje. Skôr by som sa priklonil k osvedčenému štýlu klasických sandálových filmov, ale zasa na druhej strane ho vopred nepodceňujem a som veľmi zvedavý, čo z toho vznikne. Dúfam, že bude mať aspoň nádych originality ako jeho predchodca.

Reklamy

Jedna odpoveď to “Letterier sa vrhá na Súboj Titanov”

  1. […] To však nie je všetko, remake Súboja Titanov je už taktiež na ceste, písal som o ňom v tomto článku, nasledovať bude aj pokračovanie filmu 300 (viac informácií TU), Relativity Media pripravuje […]

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: