Úspech Pixaru s Wall-E

Ďalší animovaný film z dielne úspešného štúdia Pixar smeruje do naších kín a podľa všetkého sa máte na čo tešiť. Wall-E sa už od konca Júna premieta v niekoľkých štátoch a preto je na internete už aj hojný počet recenzií a názorov kritikov. A aké sú ohlasy? Nuž, Pixar zasa raz dokázal, že kvalitatívna latka sa dá posunúť vždy ešte o kúsok vyššie. Ja osobne som film už videl, moju recenziu môžete nájsť už teraz na serveri moviemania.sk
Povedzme si teda niečo o tom, ako Wall-E zapôsobil na filmovú verejnosť. Keď zájdete na web medzinárodnej filmovej databázy IMDB, zistíte, že diváci v hlasovaní dali filmu priemerné hodnotenie 8,9 z 10 (v čase uverejnenia tohto článku hlasovalo približne 33 000 ľudí), čo ho umiestnilo na miesto číslo 19 v rebríčku Top 250 filmov histórie. Po dvoch týždňoch premietania to je perfektný výsledok. Čo sa týka najvýznamnejších filmových časopisov, drvivá väčšina tento animák ohodnotila na 100 percent, iba niektoré z nich mu dali o niečo menej, 80 percent. Online servery taktiež nešetrili chválou a ich hodnotenia sú veľmi podobné tým z tlače. V každom prípade, asi najväčšie prekvapenie prišlo zo strany svetových kritikov na stránke RottenTomatoes.com – 177 svetových kritikov ohodnotilo film na 97% (!) a 6 Top kritikov dokonca na 100%, čo sa nestáva často, niektorí ľudia tvrdia, že tak vysoko hodnotený film ešte nevideli. Niektoré z reakcií kritikov:

“Už to zneje ako obohratá pesnička, ale Pixar sa znova prekonal…” (Kirk Honeycutt, Hollywood reporter)

“Najpútavejší výtvor Pixaru od čias Hľadá sa Nemo.” (Richard Corliss, TIME magazine)

“Tento film je ozajstným pokladom, ktorý vás dokáže rozosmiať aj počas vášho najhoršieho dňa.” (Michael Drakulich, STAR newspaper)

“Wall-E sa stal prvým perfektným filmom roku 2008 a zároveň aj jedným z najkrajších výtvorov Pixaru…!” (Adam Fendelman, HollywoodChicago.com)

Ako vidíte, kritici nešetrili chválou, niektorí z nich tvrdia, že Wall-E by mal byť nominovaný na najlepší film roka 2008 v budúcoročnom odovzdávaní Oscarov. V každom prípade, animák je zatiaľ najlepším filmom roka iba neoficiálne. V samotnej Box Office si taktiež nevedie zle, za necelé 2 týždne zarobil iba v USA 140 miliónov Dolárov, čo je veľmi dobrý výsledok. Uvidíme, či dosiahne finančných úspechov Hľadá sa Nemo, na záver už len dodám, že film ma na Slovensku premiéru 14. Augusta, jednoznačne odporúčam návštevu kina, fakt to stojí za to.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: