Sandálové filmy znova v Hollywoode

Zlatá éra sandálových filmov v Hollywoode začala v 50tych rokoch minulého storočia, kedy sa zrodili také legendy ako Ben Hur alebo Quo Vadis. Neskôr sa objavila celá kopa veľkovýpravných snímkov s podobnou tématikou, ako napríklad Kleopatra, Spartakus, Jáson a Argonauti, či v závere éry legendárny Súboj Titanov. Na prelome 80tych a 90tych rokov však štúdiá stratili záujem a filmové eposy ustúpili do pozadia.
V roku 2000 Ridley Scott spoločne so štúdiom Universal zožali úspech so snímkom Gladiátor, čím prakticky oživili žáner a hneď na to sa objavili filmy ako Alexander, alebo Trója. Nadšenie načas utíchlo, ale tento rok (vďaka úspechu 300) sa zdá byť zasa prelomový – Hollywoodske štúdiá začali totiž postupne oznamovať rôzne sandálové projekty. Ide zčasti o úplne nové filmy, na druhej strane sa ale chystajú prerábky aj niektorých zo spomínaných, dnes už legendárnych snímkov.
Oznamov o prerábkach som tu už zopár mal, poďme však pekne poporiadku. Zak Penn, scenérista, ktorý ma na svedomí hity ako X-Men, alebo Neuveriteľný Hulk, už pracuje na projekte s názvom Argonauti pre štúdio 20th Century Fox. Nejde však o prerábku Jásona a Argonautov, ako by sa na prvý pohľad zdalo, Penn totiž píše zbrusu nový scenár založený na starej Gréckej báji. Zaujímavý je aj fakt, že na filme s rovnakým názvom pracuje aj DreamWorks, ktorý sa už ale nebude držať Gréckej predlohy, príbeh bude opisovať hŕstku hľadačov pokladov, ktorí nájdu v mori vrak lode Argo (podľa nej boli pomenovaní členovia antickej posádky ako Argonauti) a sú premiestnení v čase do starého Grécka.
To však nie je všetko, remake Súboja Titanov je už taktiež na ceste, písal som o ňom v tomto článku, nasledovať bude aj pokračovanie filmu 300 (viac informácií TU), Relativity Media pripravuje Vojnu Bohov, v ktorej Théseus viedol boj proti Titanom. Ďalej sa pripravujú najmenej tri verzie Herkulesa, v jednej z nich Universal spojil sily so Spyglass Entertainment a natáča Herkules:Thracijské Vojny, ktorého režisérom je Peter Berg. Universal taktiež plánuje adaptáciu videohry inšpirovanej Gréckym mýtom s názvom Boh Vojny, v režisérskej stoličke bude sedieť Brett Ratner (Križovatka Smrti, X-Men 3). Povráva sa aj o remakeu spomínaného Jásona a Argonautov, Conana a iných filmoch, štúdiá pochopili, že je čas navrátiť sandálové eposy naspäť k ich bývalej sláve na Strieborných plátnach. Detailné informácie o vyššie uvedených projektoch budem uverejňovať postupne aj ďalej, všetko závisí na vývoji a rýchlosti produkcie.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: