Tom & Jerry znova na Striebornom plátne

tomjerry

Slávny a Oscarmi ovenčený animovaný seriál Tom a Jerry sa nevyrába už pekných pár rokov. Koncom minulého storočia sme ešte mali možnosť vidieť v kinách celovečerné kreslené filmy (a veľmi nepodarený odvar Tom a Jerry Kids v TV), ktoré však zďaleka nedosahovali kvalít pôvodných sérií a tak sa s takýmito pokusmi radšej prestalo a v našich spomienkach zostali kocúr Tom a myšiak Jerry v tej najlepšej seriálovej forme. Ibaže štúdio Warner Brothers už asi fakt nevie, čo so sebou a oznámilo návrat kreslenej dvojice, tentokrát však vo vysokorozpočtovom projekte typu Alvin a Chipmunkovia – počítačom animovaní Tom a Jerry v reálnom svete. Pre fanúšikov pôvodnej kreácie spoločnosti Hanna-Barbera je to riadny šok (počítam sa k nim aj ja) a vidieť obľúbené 2D postavičky v 3D podobe na štýl Scooby-Doo, to je až strach pomyslieť.

Ďalšia rana pod pás je stručný opis, o čo vlastne vo filme pôjde. Scenár ma na starosti úplne neskúsený Eric Gravning, ktorý nemá na konte vôbec žiaden záznam z filmového biznisu – dej sa má zaoberať úplne prvým stretnutím dvojice a prvým dôvodom, prečo sa vlastne nemajú v láske. Potom sa však obaja stratia v Chicagu a nakoniec sa vďaka vzájomnej spolupráci (ach jaj) dostanú naspäť domov. Hoci obaja už párkrát spolupracovali aj v niektorých častiach pôvodného seriálu, ak bude táto téme vo filme prevládať, stratí základný princíp a myšlienku.

Okrem Toma a Jerryho získali Warner Brothers odkúpením Hanna-Barbery aj práva na seriály Jetsons (na celovečernom filme už pracuje Robert Rodriguez) a Medveď Yogi (produkciu má na starosti Donald DeFine). Boh vie, do čoho sa WB ešte pustia, fanúšikom animovaných seriálov sa však črtajú zlé časy…

Reklamy

Jedna odpoveď to “Tom & Jerry znova na Striebornom plátne”

  1. Tak tohle bude velkej průser… (sorry za duchaplný komentář, ale víc k tomu asi napsat nejde)

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: