Zopár Noviniek

news0

Ako ste si istotne všimli, v poslednom čase sa tu veľa nových príspevkov neobjavilo. Dôvodom boli hlavne školské povinnosti, potreboval som odovzdať zopár projektov a aj návrh na záverečnú prácu. Keďže za ten čas sa toho udialo pomerne veľa, zhrniem to tento krát do jedného článku a pokúsim sa znova prispievať viac-menej pravidelne. Zároveň by som chcel v blízkej budúcnosti mierne vylepšiť blog a spoločne s Moviemania.sk konečne rozbehnúť aj IRC kanál, ktorý už síce funguje, ale zatiaľ je tam iba 5 nickov a nič sa tam nedeje. Až to bude aktuálne, tak to samozrejme dám vedieť.

1. Dreamworks pracuje na ďalšom animovanom filme, ktorý je založený na knihe pre deti s názvom Dinotrux. Ak si myslíte, že názov je divný, tak vedzte, že väčšie prekvapenie príde s detailmi o deji – kniha totiž opisuje život na Zemi v dávnej minulosti, ktorej vládnu dinosaury skrížené s kamiónmi…No, neznie to príliš lákavo a má to mierny nádych Transformerov, ale Dreamworks možno predsa len prekvapí…

2. O pokračovaní upírskeho filmu Twilight s názvom New Moon som už informoval, postupne sa však vynárajú aj niektoré detaily. Asi pred dvoma týždňami sa objavila správa, že okrem hercov z prvého filmu sa v New Moon objaví aj Drew Barrymore. Menšie sklamanie (ale možno niekomu to vyhovuje) sa dostaví so včerajšou správou, kde vyšlo najavo, že v snímke uvidíme aj Dakotu Fanning (otravné ukričané decko zo Spielbergovej Vojny Svetov).

3. Mafiánsky thriller Public Enemies je vo filmovom svete veľmi očakávaný, s Michaelom Mannom na režisérskej stoličke a s Johnnym Deppom a Christianom Baleom v hlavných úlohách je prakticky prísľubom úspechu. Na Internete sa už objavil aj prvý trailer, ktorý si môžete pozrieť v normálnej kvalite TU a v HD tu (potrebný je Quicktime Player).

4. Režisér Christopher Nolan po úspechu Dark Knighta oznámil, že od Batmana si potrebuje oddýchnuť a jeho ďalší projekt to iba potvrdzuje. Režírovať totiž bude Sci-Fi Inception s Leonardom DiCapriom v hlavnej role. Dej je udržiavaný v tajnosti, povráva sa však, že Ellen Page (Juno) sa v snímke objaví taktiež.

5. Brucea Willisa znova uvidíme v úlohe policajta, tento krát však v akčnej komédii s názvom A Couple Of Cops. Spoločne s Tracy Morganom (The Longest Yard) budú v role policajtov hľadať stratenú baseballovú zberateľskú kartičku. Znie to síce divne, ale podľa všetkého tie majú v USA veľkú hodnotu. Veľkým plusom je, že film bude pod režisérskou taktovkou Kevina Smitha (séria Clerks, Dogma, Zack and Miri make a porno), čo istotne projektu pridá dostatok čierneho humoru a irónie.

6. Britská hviezda Keira Knightley sa taktiež celkom neočakávane objaví v Science Fiction projekte. Film Never Let Me Go bude adaptáciou úspešného románu Kazua Ishigura, ktorý rozpráva príbeh skupiny ľudí, ktorí zistia, že sú klony určené na darcovstvo orgánov. Áno, dej mierne pripomína Ostrov Michaela Baya, avšak podľa ocenení, ktoré Ishiguro za román obdržal sa dá usúdiť, že kvalita bude na vyššej úrovni ako v prípade Ostrova.

7. Tretie pokračovanie Narnie s názvom The Voyage of the Dawn Trader sa predsa len bude realizovať. Hoci tvorcovia prvých dvoch dielov (Disney) od ďalšieho projektu odstúpili, 20th Century Fox prejavilo svoj záujem a už aj podniklo prvé kroky v predprodukcii. Scenár už prepisuje Michael Petroni, ktorý v minulosti zaujal iba snímkou Kráľovna Prekliatych a samotná produkcia má odštartovať už toto leto. Premiéra je zatiaľ stanovená na rok 2010.

8. Tak a touto správou nepoteším fanúšikov klasických Sci-Fi filmov – štúdio Columbia Pictures sa totiž chystá znova priniesť do kín Total Recall, napriek tomu, že film Paula Verhoavena je iba 19 rokov starý. V projekte má prsty aj úspešný producent Neal Moritz, ktorý na Strieborné plátna priniesol napríklad I am Legend, alebo Rýchlo a Zbesilo. Ja osobne si neviem tento projekt predstaviť bez Arnolda Schwarzeneggera, ktorý sa v ňom určite neobjaví. Máme tu jednoducho ďalšiu zo zbytočných prerábok, ktoré vznikajú iba s cieľom zviezť sa na sláve originálu a zarobiť slušnú kopu peňazí.

9. A aby toho ešte nebolo málo, fantasy klasika Nekonečný Príbeh je taktiež pripravená na oprášenie. Novú verziu plnú CG (Computer Generated) efektov majú na svedomí Warner Brothers, ktorí sa spolčili s ľuďmi stojacimi napríklad za Benjaminom Buttonom, alebo za produkciou Sci-Fi filmu Akira. Podľa všetkého má nová verzia dôveryhodnejšie nasledovať pôvodnú novelu Michaela Endeho a v prípade úspechu sa má stať sériou podobnou Harrymu Potterovi. Scenáristi a režisér ešte nie sú známi.

10. No a na záver ešte perlička zo sveta animovaného filmu – na Strieborných plátnach totiž čoskoro uvidíme aj medveďa Yogiho. Film má byť natočený v štýle Alvin a Chipmunkovia (OMG) a režírovať ho má Eric Brevig, ktorý „uspel“ projektom Cesta Do Stredu Zeme 3D.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: