Transformers 2: Zopár noviniek

transformers2

Po mesiacoch plných špekulácií o nástupcovi zničeného vodcu Decepticonov Megatrona v pokračovaní Blockbusteru Transformers sa štúdio Paramount rozhodlo, že poskytne verejnosti zopár bližších detailov o nadchádzajúcom filme. V podstate však iba poskytlo mená robotov, s ktorými sa v Júni v kinách stretneme. V prípade Autobotov príliš veľa prekvapení neuvidíme, vodcom zostáva samozrejme naďalej Optimus Prime, prítomný bude aj odborník na zbrane Ironhide, doktor Ratchet a v neposlednom rade Samov mechanický priateľ Bumblebee, ktorého dizajn sa mierne zmení na model Chevrolet Camaro 2010. Stará známa štvorica sa dočká nových posíl, z tábora Decepticonov k ním prebehne Jetfire, pridá sa aj ženská Autobotka (viem, že to slovo zneje hlúpo, ale bohužiaľ) Arcee, nováčik Jolt a na záver aj Mudflap a Skids, ktorí sú známi pod menom The Twins. Takže tých dobrých je zatiaľ 9, číslo sa však pravdepodobne zmení, vysvetlím nižšie.

Autoboti sa budú musieť vysporiadať so slušnou nádielkou Decepticonov, ktorých tentokrát vedie Starscream, okrem neho bol oznámený aj návrat Scorponoka. Nováčikov je v prípade tejto skupiny viac, objavia sa Sideways, Ravage (vyzerá ako dravá šelma, zahliadnuť ho môžete aj v traileri), Soundwave (satelit na orbite Zeme), The Doctor, ktorý bude podľa všetkého dosť podstatne znepríjemňovať život Samovi (Shia LaBeouf), Wheelie a na záver ako čerešnička na tortu – Demolishor (gigantický robot s kolesom, ktorý v traileri bojuje s Optimusom), ktorý sa skladá z ďalších siedmych Constructiconov (Scavenger, Scrapper, Hightower, Longhaul, Rampage, Overload, Mixmaster). Zabudnúť samozrejme nesmiem na Fallena, ktorý bude hlavným katalyzátorom deja, jeho prítomnosť bola zrejmá už pri zverejnení podnázvu nového filmu.

Ibaže to zjavne nie je všetko. Hoci s Megatronom sme sa na konci prvej časti rozlúčili, nie je stopercentne isté, že ho neuvidíme znova. Hoci na zozname robotov nie je, všeličo sa pošuškáva a samotný Hugo Weaving (nahovoril Megatrona, poznáte ho ako Agenta Smitha z Matrixu) potvrdil, že aj tentokrát nahrával v štúdiách dialógy Megatrona, plus, Scott Farrar, jeden z vedúcich Lucasovho štúdia ILM (Industrial Light&Magic), ktoré má na starosti počítačové efekty, sa vyjadril, že pracovali celkovo až na 60-tich robotoch pri dokončovaní filmu, takže Paramount prezradil iba veľmi malú časť. Postupne sa bude objavovať viac správ, takže sa posnažím vás o tomto projekte informovať.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: