Trailery, ktoré vás môžu zaujať

Hoci reklamné kampane na blížiace sa premiéry filmov sú v poslednej dobe pomerne štedré, venujú sa však zväčša vysoko nákladovým Blockbusterom. Osveta, ktorá by sa týkala nových snímkov (napríklad tých v štádiu produkcie, alebo post-produkcie) však chýba, dokonca aj filmové časopisy a aj internetové médiá niekedy zabudnú dať do pozornosti zaujímavé pripravované projekty. Práve preto vás chcem oboznámiť s trailermi na niektoré z nich, ktoré nie sú vo veľkej miere propagované (až na niektoré z nich), ale pritom majú vysoký potenciál zaujať. Odkazy na videá sú buď na stránku Apple, kde budete samozrejme potrebovať QuickTime Player, alebo na YouTube.

1. Začnem s dlho očakávaným projektom Michaela Manna s názvom Public Enemies, s Johnnym Deppom a Christioanom Balem v hlavných úlohách, ide o mafiánsku story, ktorá má premiéru v Júli.

Trailer na Apple
Trailer na YouTube

2. S celkom zaujímavým projektom prichádza aj Quentin Tarantino, ktorý tento krát zabŕdne do dejín Druhej Svetovej vojny filmom Inglorious Basterds, v hlavných úlohách uvidíme Brada Pitta, Diane Kruger, Mikea Myersa, Eliho Rotha a začujeme (ako rozprávača) Samuela L. Jacksona. Premiéra koncom Augusta.

Trailer na Apple
Trailer na YouTube

3. Na filmovú scénu sa vracia aj majster Blockbusterov Roland Emmerich, ktorý zožal množstvo kritiky za svoj posledný výtvor 10 000 B. C. Podľa všetkého sa ale nepoučil a znova uvedie do kín katastrofický film (s ktorými má fakt bohaté skúsenosti) s názvom 2012 (hádajte, čoho sa bude týkať) prepchatý CGI efektami a dá sa predpokladať, že príbeh znova nenadchne…Premiéra v Novembri.

Trailer na Apple
Trailer na YouTube

4. Na moje veľké potešenie sa po štyroch rokoch prebudil aj Jim Jarmusch (režíroval napríklad Ghost Dog, alebo Dead Man, Broken Flowers) a určite znova zaujme filmovú verejnosť s kriminálnym thrillerom The Limits of Control, v ktorom uvidíme hviezdnu zostavu Billa Murraya, Tildu Swinton, Johna Hurta a Gaela García Bernala. Premiéra u nás je zatiaľ neznáma, v Nemecku sa film začne premietať v Máji, takže u nás sa možno objaví niekedy v lete.

Trailer na Apple
Trailer na YouTube

5. State of Play je kriminálny thriller z dielne Kevina MacDonalda (The Last King of Scotland), ktorému sa nedá zaprieť podobnosť s filmami ako Nepriateľ Štátu, alebo nedávnym Pavučina Lží. V hlavných úlohách Russel Crowe, Ben Affleck a Helen Mirren. V kinách ho uvidíte niekedy v Máji.

Trailer na Apple
Trailer na YouTube

6. Asi najviac mňa osobne zaujal nový projekt z producentskej dielne Tima Burtona s jednoduchým názvom 9. Ide o animovaný film pod režisérskou taktovkou Shanea Acknera, ktorý kedysi pracoval pre Austrálske štúdio Weta a podieľal sa na tvorbe digitálnych efektov v tretej časti trilógie o Pánovi Prsteňov. Tim Burton mu však dal priestor na natočenie vlastného projektu, ktorý vyzerá prinajmenšom zaujímavo, ale hlave temne, s miernymi náznakmi smerom k Matrixu. Animácia vyzerá ako od Pixaru, hviezdne obsadenie taktiež nechýba, hlasy hlavným postavám darovali Elijah Wood, Jennifer Connelly, Crispin Glover a Christopher Plummer. Je otázne, aký vekový certifikát bude projektu pridelený, PG to podľa mňa ale určite nebude… Premiéra je plánovaná na 9. Septembra (09.09.09)

Trailer na Apple
Trailer na YouTube

7. Pri animovaných filmoch ešte zostanem, Battle for Terra (alebo skrátene iba Terra) je sci-fi, ktoré mi v istých momentoch pripomínalo starší Francúzsky animovaný projekt Kaena. Trailer ma zaujal kvalitou animácie, ktorá je skvelá, uvidíme, aký kvalitný bude samotný príbeh. V kinách sa film vo svete objaví v Máji, obávam sa, či u nás vôbec dostane priestor na Strieborných plátnach.

Trailer na Apple
Trailer na YouTube

8. Na záver ešte prihodím aj sci-fi horror Pandorum od tvorcov Resident Evil. Nikoho teda neprekvapí, že sa bude zaoberať smrteľným vírusom na vesmírnej lodi, ktorej posádka vôbec netuší, čo sa deje. V hlavných úlohách Dennis Quaid a Ben Foster. V kinách ho uvidíme na jeseň.

Trailer na Apple
Trailer na YouTube

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: