Zopár filmových noviniek

news

Keďže som sa znova na dlhšiu dobu vďaka študijným povinnostiam odmlčal, v skratke prinášam aspoň to najdôležitejšie, čo sa za tých pár týždňov vo filmovom svete stalo.

1. Hoci informácie o tomto projekte sú dosť špekulatívne, podľa rozhovoru uverejneného hudobnou stanicou MTV Robert Zemeckis uvažuje nad pokračovaním slávneho filmu Kto Obvinil Králika Rogera?. Film bol svojho času revolučný vďaka úspešnému skĺbeniu kreslených postáv so živými, príbeh bol kvalitný a herecké výkony Christophera Lloyda a Boba Hoskinsa taktiež kvalitou nezaostávali. Zemeckis však vystrašil fanúšikov pôvodnej snímky informáciou, že v prípade pokračovania použije počítačovú animáciu, ktorú už využil napríklad pri práci na projekte Polar Express. Nechajme sa prekvapiť, akým smerom sa bude tento plán vyvíjať…

2. Mnohí si isto pamätáte dobrodružný film Richarda Donnera a Stevena Spielberga pre mladších divákov z roku 1985 s názvom Goonies. V príležitosti 20-teho výročia filmového magazínu Empire sa po prvý krát stretol pôvodný tím, vrátane Donnera, Spielberga a aj hercov. Samozrejme, pri takejto zostave aj padla otázka, či sa náhodou nechystá nejaké pokračovanie. Richard Donner vyhlásil, že už sa oň so Spielbergom párkrát pokúšali, ale vždy to skončilo na mŕtvom bode a preto si myslí, že ďalšia časť sa natáčať nebude. Avšak herci mali opačný názor, Sean Astin (poznáte aj ako Sama z trilógie Pán Prsteňov) povedal, že s Goonies sa ešte v budúcnosti stretneme, avšak iste nie v najbližších rokoch.

3. A aby tých pokračovaní nebolo málo, Oliver Stone pracuje na projekte Wall Street 2. Momentálne prebiehajú rokovania s hviezdou pôvodného filmu Michaelom Douglasom, ktorého bude pravdepodobne sprevádzať aj Shia LaBeouf (Transformers, Indiana Jones 4). O scenár sa má postarať Allan Loeb, ktorý je autorom filmu 21.

4. Nindža Korytnačky sa v rámci svojho 25-teho výročia dočkajú ďalšieho filmového spracovania. Naposledy sme ich v hranom filme mali možnosť vidieť v roku 1993, ktorý však nedopadol veľmi úspešne. Scott Mednick, bývalý šéf Legendary Pictures chce komixové postavy znova oživiť už v roku 2011. Malo by ísť o príbeh opisujúci zrodenie korytnačiek, niečo na štýl nedávneho X-Men: Origins. Zaujímavá je aj informácia, že Mednick sa zdráha použiť počítačovú animáciu na vytvorenie kompletných postáv korytnačiek a Splintera, uprednostňuje hrané postavy s maskami a iba s malou pomocou digitálnych efektov.

5. Keďže už som spomenul projekt X-Men Origins: Wolverine, posledná správa bude patriť práve jemu. Hugh Jackman už totiž stihol oznámiť, že už teraz plánuje jeho pokračovanie. Podľa všetkého už ohľadom tejto témy komunikoval aj so scenáristami a príbeh mutanta Wolverine by rád presunul do Japonska. Ten by mal byť založený na jednej z častí komixov, ktorá opisuje Wolverine, ako sa stane jedným zo samurajov. Jackman sa samozrejme vyjadril, že práca na pokračovaní sa začne až v prípade, že X-Men Origins:Wolverine dosiahne dostatočný úspech v Box Office (iba v USA počas prvého víkendu dosiahol zisk 87 miliónov USD a zaznamenal tak najúspešnejší otvárací víkend v roku 2009). Ja osobne by som povedal, že séria X-Men by už mala zostať takou, aká je, samotné názory kritikov na Wolverine sú toho dôkazom…

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: