Letné Filmové Novinky

News

Dovolenka a prázdniny sa mi krátia, voľna som si užil pomerne dosť, takže sa znova vraciam k zverejňovaniu filmových noviniek a recenzií na mojom blogu. Za tých pár týždňov sa toho vo filmovom svete udialo dosť, takže v tomto príspevku sa budem snažiť stručne zhrnúť tie najdôležitejšie udalosti (nielen) z Hollywoodu, ktoré by vás mohli zaujať…

Filmová scéna tu v Anglicku sa v posledných mesiacoch točí hlavne okolo Sherlocka Holmesa – ďalšieho počinu britského režiséra Guya Ritchieho. Hoci jeho oficiálna premiéra je plánovaná až na Vianoce (presnejšie na 26. 12, teda Boxing Day), na festivale Movie-Con (obdoba Comic-Conu), ktorý sa koná už koncom tohto týždňa, si môže limitovaný počet fanúšikov film pozrieť v poriadnom predstihu, takže o pár dní môžeme očakávať aj prvé oficiálne recenzie. Aj napriek mediálnej masáži Holmesom sa však nájdu aj iné zaujímavosti.

Práce pokračujú aj v štúdiu Pixar, kde tvorcovia dokončujú tretí film zo série Toy Story. K starej známej partii Tom Hanks, Tim Allen a Joan Cusack, ktorí darovali svoje hlasy animovaným postavám v hlavných úlohách, sa pripojil aj Michael Keaton v úlohe partnera bábiky Barbie – Kena.

Na verejnosť sa konečne dostal aj trailer na filmovú adaptáciu knihy Oscara Wildea Obraz Doriana Graya, ktorý istotne (napriek viacerým zmenám oproti originálu) poteší fanúšikov klasickej literatúry. Pozrieť si ho môžete TU.

Ďalší trailer je k pokračovaniu legendárneho sci-fi z produkcie Disney Tron, s novým názvom Tron: Legacy. V ukážke uvidíte známy súboj na svetelných motorkách a v závere sa mihne aj svetelný disk. Ukážka vyzerá strhujúco, zostáva dúfať, že producenti nepokašlú dej…

No a vyšiel aj teaser trailer na pre mňa jeden z najočakávanejších filmov v najbližšej dobe – The Lovely Bones od režiséra Petra Jacksona. Trailer si pozrite buď vo flash verzii na oficiálnej stránke filmu, alebo v HD verzii na serveri Apple.com, myslím, že po jeho zhliadnutí nebudete potrebovať žiadne vysvetľovanie, prečo sa na tento projekt tak teším.

Okrem rôznych adaptácií komixov –(Avatar) a počítačových hier (Prince of Persia, nedávno oznámený InFamous od Sony Pictures) sa samozrejme chystá aj celá plejáda pokračovaní, ale aj nových verzií starých dobrých hitov. Istotne si pamätáte na rôzne prequely filmu King Kong – napríklad King Kong žije, alebo King Kong navždy. Naposledy sme sa s gigantickým primátom stretli v roku 2005 v predlhej verzii od režiséra Petra Jacksona. Snímka nebola veľmi úspešná a práve preto prekvapia plány na nový prequel (teda časť, ktorej príbeh sa odohráva pred dejom z pôvodného King Konga), ktorého produkcia je už v plnom prúde.

Milovníkov Olivera Stonea zasa poteší pokračovanie legendárneho filmu Wall Street s názvom Money Never Sleeps, plánované na rok 2010.

Radostné správy aj pre hororových nadšencov – Joe Dante plánuje tretie pokračovanie kultového filmu Gremlins. Hoci tvorca príšeriek Chris Columbus sa projektu nezúčastní, Dante sa bráni prechodu od klasických bábok a modelov k CGI animácii. Ako sa však vyjadril, práce na pokračovaní si vie predstaviť aj bez Columbusa. Premiéra zatiaľ nie je známa.

Ridley Scott zasa chystá piatu časť zo série Votrelec. Filmoví nadšenci vo Variety túto správu neprijali práve s nadšením aj vďaka faktu, že o scenár sa má postarať úplný nováčik Jon Spaihts, ktorý nemá na konte ešte ani jeden Hollywoodsky projekt. Ďalším prekvapením je, že film bude prequel, teda dej sa bude odohrávať pred príbehom prvého Votrelca z roku 1979. O financovanie snímky sa opäť postará štúdio Fox, presný dátum premiéry ešte nebol stanovený, známy je však rok – 2011.

Hudobná legenda Andrew Lloyd Webber (tvorca Fantóma Opery a Cats) sa zasa rozhodol, že je čas na vzkriesenie legendárneho muzikálu Jesus Christ Superstar. Do režisérskej stoličky posadí Marca Webba, ktorý toho za sebou ešte priveľa nemá. Dátum a ani iné informácie o projekte nie sú ešte známe.

Piráti Karibiku je jedna z komerčne najúspešnejších filmových sérií v histórii kinematografie, práve preto sa s ňou štúdio Disney lúčilo iba veľmi ťažko. Podľa najnovších správ to však nebola rozlúčka nadlho – hoci režisér prvých troch častí Gore Verbinski pracuje na adaptácii videohry Bioshock, zdá sa, že Disney za neho našlo náhradu na režírovanie štvrtého pokračovania Pirátov – Roba Marshalla (režíroval Memoirs of Geisha a Chicago). Produkcia filmu bude podľa všetkého poriadne urýchlená. Disney totiž potrebuje obsadiť Johnnyho Deppa do roly piráta Jacka Sparrowa, blíži sa však začiatok filmovania Lone Rangera, v ktorom hrá Depp hlavnú úlohu, takže producenti majú čo robiť, aby ho získali aspoň na určitý čas. Je už doknca aj známy približný dátum premiéry – leto 2011.

Aby toho nebolo ešte málo, režisér filmov o Riddickovi David Twohy začína uvažovať o ďalšom filme s touto hlavnou postavou. Keďže Kronika Temna bola filmovou verejnosťou prijatá dosť rozpačito a kritikmi nie veľmi dobre, Twohy by si rád napravil reputáciu. Oznámil, že prípadný nový projekt bude bližší skôr prvému filmu, ako Kronike Temna, prediskutoval to vraj dokonca aj s hlavným protagonistom Vinom Dieselom. Celý projekt je ešte len v plienkach, napriek tomu už bol oznámený aj rok premiéry, Twohy ju plánuje na rok 2012.

Zaujímavosťou sú aj plány scenáristu Warrena Ellisa na novú adaptáciu legendy o Kráľovi Artušovi. Svojské spracovanie príbehu o rytieroch Okrúhleho stola sme videli pred piatimi rokmi, napriek veľkolepej výprave a vysokému rozpočtu bol verejnosťou prijatý dosť rozpačito. Na novej verzii sa ešte nezačalo pracovať, takže premiéra na Strieborných plátnach je zatiaľ v nedohľadne.

Ron Howard, ktorého kvalita filmov v poslednom čase dosť vibruje (Frost-Nixon vs. Anjeli a Démoni), taktiež nespí a tentokrát sa rozhodol pre nezávislý Blockbuster Mozaika Parsifala na motívy rovnomennej knihy spisovateľa Roberta Ludluma (autor príbehov o agentovi Bourneovi). Ide o ďalší špionážny thriller, z čias Studenej Vojny.

Veľmi zaujímavo vyzerá aj sci-fi Surrogates, ktorý má na svedomí režisér tretieho Terminátora Jonathan Mostow. Ide o akýsi mix filmov Ja, Robot a Blade Runner, v ktorom ľudia žijú v úplnej izolácii a navzájom komunikujú iba pomocou robotov. Tie však začne niekto „vraždiť“ a do prípadov sa zapletie detektív Bruce Willis. V prípade záujmu si pozrite aj trailer.

K dôležitým správam samozrejme patrí aj malá aktualizácia ohľadom Hobbita – ďalšieho projektu Petra Jacksona. Ako som už spomenul v minulých príspevkoch, Jackson tentokrát prenechal réžiu Guillermovi Del Torovi, avšak bude autorom scenára a samozrejme aj producentom. Práca na spomínanom scenári sa blíži k záveru a podľa Del Tora sa dostane prvá finálna verzia do rúk producentom už v najbližších dňoch. Keďže premiéra filmu je plánovaná až na rok 2011, na ďalšie detaily je ešte priskoro…

K slovu sa v dnešnej dobe často dostáva aj technológia 3D, ktorá neustále získava na popularite. Okrem nových snímok sa do kín dostávajú postupne aj vynovené verzie starších hitov, do tejto zbierky v najbližšej dobe prispeje aj James Cameron – chystá sa totiž 3D verzia Titanicu, ale aj Terminátora 2.

Keď už som pri Terminátorovi, na záver pikoška o Arnoldovi Schwarzeneggerovi – podľa jeho kolegu Toma Arnolda (zahrali si spoločne v hite Pravdivé Lži) sa Arnie vráti na filmové plátna. Podľa všetkého sa má ako herec o 14 mesiacov zúčastniť natáčania tajného projektu Jamesa Camerona, ktorý ale vraj istotne nie je remakeom spomínaných Pravdivých Lží. Ani Cameron a ani Arnie nič oficiálne nepotvrdili, ale ani nevyvrátili, takže hádam sa môžeme tešiť aj na návrat akčnej legendy.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: